Złota Moneta 1/2 uncji Liść Klonu 2024 r
search
  • Złota Moneta 1/2 uncji Liść Klonu 2024 r

Złota Moneta 1/2 uncji Liść Klonu 2024 r

termin realizacji 14 dni

Kraj:

Kanada

Metal:

Złoto

Próba:

999

Waga:

1/2 uncji

Stan:

Menniczy

SKUP:

4 586,00 zł

Sprzedaż:

5 080,00 zł

Ilość

termin realizacji 14 dni
Bezpieczne płatności
Produkt ze złota

Informacje o produkcie

Liść Klonu (ang. Maple Leaf) kanadyjska moneta brulionowa z wizerunkiem Królowej Elżbiety z jednej strony i liściem klonu z drugiej. Spośród wszystkich monet bulionowych bita jest z największej liczby kruszców: złota, srebra, platyny i palladu. Jest emitowany przez kanadyjską Mennicę Królewską z 24-karatowego złota w różnych nominałach, w tym 1 uncja, 1/2 uncji, 1/4 uncji, 1/10 uncji i 1/20 uncji. Po raz pierwszy Królewska Mennica Kanadyjska wydała monetę w roku 1978, dziś należy ona do najbardziej znanych na całym świecie złotych monet. Motywem nadającym nazwę jest liść klonu cukrowego, który jest symbolem narodowym Kanady. Od XVIII w. liść klonu symbolizuje rozległe lasy kanadyjskiej dzikiej przyrody, przez które przepływają czyste rzeki, w których to zostały wydobyte pierwsze bryłki złota. Od odkrycia złota przez pierwszych osadników, Kanada rozwinęła się do jednego z największych eksporterów złota na świecie. Nie ma się co dziwić, że z tego właśnie kraju pochodzi jedna z najbardziej renomowanych mennic na świecie. Tą niezwykłą pozycję Liść Klonowy zawdzięcza faktowi, że w momencie wprowadzenia był jedyną nowoczesną i wolno dostępną monetą inwestycyjną.

Wygląd monety pozostaje praktycznie niezmienny od momentu wprowadzenia. Awers ukazuje liść klonu cukrowego, próbę oraz metal z którego została wybita moneta i jej wagę. Rewers przedstawia portret urzędującej głowy Kanady w roku emisyjnym monety oraz nominał wyrażony w dolarach kanadyjskich, portret jest aktualizowany w odstępie ok. 12 lat. W roku 2013 zostały wprowadzone kolejne cechy zabezpieczające, promieniste lnie zostały dodane na awersie i rewersie oraz grawer na awersie małego liścia klonu, który dzięki niewielkiemu rozmiarowi jest również wyjątkowo trudny do podrobienia. Moneta ma średnicę 25 mm oraz grubość 2,3 mm.

Informacje ogólne

Przy zakupie złotych i srebrnych monet oraz sztabek nie przysługuje prawo do zwrotu. Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30.05.2014 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 134) o prawach konsumenta Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi zawierającemu umowę, w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na ryku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
Nie wysyłamy za pobraniem. Wysyłka towaru następuje po zaksięgowaniu całej należności na naszym koncie za dane zamówienie.
Realizujemy zamówienia tylko na terytorium Polski.
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.