Pallad

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pallad – mniej znany, atrakcyjny metal inwestycyjny

Pallad jest rzadkim kruszcem, który wbrew pozorom ma wiele zalet. Pozostaje on jednym z mniej znanych, ale coraz bardziej popularnych metali szlachetnych, który zyskuje uznanie jako atrakcyjna opcja inwestycyjna. Ponadto sztabki palladu słyną ze swojego niepowtarzalnego piękna, tak jak wszelkie wytwory zdobione tym surowcem. Pallad w sztabkach inwestycyjnych przyciąga inwestorów, którzy są zainteresowani  zdywersyfikowaniem portfela, w którym znajdują się wyłącznie metale szlachetne. Wbrew pozorom to właśnie tego typu aktywa uznawane są za ten najbardziej stabilne. Pomimo wahań walut fiducjarnych pallad praktycznie zawsze utrzymuje swoją wysoką wartość. Ma również potencjał do nagłych wzrostów wartości, czego przykładem są lata 2016-2021. Z tego względu Mennica Sądecka zapewnia dostęp do sztabek wykonanych z tego materiału, odlewanych ze zwróceniem uwagi na nawet najdrobniejsze detale.

Pallad Mennicy Sądeckiej – lokowanie kapitału w stabilnych aktywach

Jedną z najważniejszych zalet palladu inwestycyjnego jest jego zdolność do zachowania podobnej wartości. Pallad jest stosunkowo odporny na wahania rynkowe i często wykazuje tendencję nawet do wzrostu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że metale szlachetne to nie akcje oraz obligacje. Nie wolno liczyć na znaczny zysk lub spadek w krótkich okresach czasu. Sztabki palladu są atrakcyjnym aktywem zabezpieczającym przed inflacją i niepewnością rynków finansowych. Nie stanowią jednak w żaden sposób aktywa, które w sposób dynamiczny zmienia cenę. 

 

Pallad inwestycyjny ma również wiele praktycznych zastosowań przemysłowych. Dotyczy to zwłaszcza branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Podobnie jak platyna, metal ten jest wykorzystywany w katalizatorach samochodowych. Pozwala redukować emisję szkodliwych substancji. Stanowi więc w rezultacie niezastąpiony składniki nowoczesnych pojazdów. Wzrost produkcji samochodów i rozwój sektora technologicznego wpływa na stałe zapotrzebowanie na pallad, co wpływa na jego trwałość jako inwestycji. Im większy popyt na nowe auta, tym większy na właśnie ten kruszec.

Czy warto przemyśleć pallad inwestycyjny?

Zdecydowanie! Pallad jest metalem szlachetnym, który występuje znacznie rzadziej niż złoto czy srebro inwestycyjne. Jego ograniczona dostępność czyni go bardziej unikalnym i poszukiwanym przez inwestorów. Dodatkowo inwestowanie w pallad jest wygodne, ponieważ ten metal szlachetny jest łatwy do przechowywania i utrzymania w dobrej kondycji. Nie wymaga specjalnych warunków, co sprawia, że stanowi niezwykle praktyczną i mało wymagającą inwestycję. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z oddziałem Mennicy Sądeckiej w Nowym Sączu bądź Krakowie.