• Obecnie brak na stanie
Złota moneta 20 dolarów Amerykański Orzeł różne roczniki
search
  • Złota moneta 20 dolarów Amerykański Orzeł różne roczniki
  • Złota moneta 20 dolarów Amerykański Orzeł różne roczniki

Złota moneta 20 dolarów Amerykański Orzeł różne roczniki

brak na stanie

Kraj:

Stany Zjednoczone

Metal:

Złoto

Próba:

900

Waga:

33,5 gramów

Stan:

Pierwszy

SKUP:

8 977,00 zł

brak na stanie
Bezpieczne płatności
Produkt ze złota

Informacje o produkcie

Zdjęcie ma charakter poglądowy. Sprzedawane monety mają różne roczniki.

Pierwsze złote monety o nominale 20 dolarów zostały wyemitowane w 1850 roku. Emisja była związana z ówczesną dużą podażą złota w Stanach Zjednoczonych, która towarzyszyła kalifornijskiej gorączce złota w połowie XIX wieku. W 1904 roku prezydent Theodore Roosevelt podjął decyzję o konieczności zadbania o artystyczny wygląd amerykańskich złotych monet. Projekt nowego podwójnego orła powierzył rzeźbiarzowi Augustowi Saint - Gaudens. Projekt autorstwa Saint Gaudensa nawiązywał do charakteru starożytnych monet greckich. Na awersie ostatecznej wersji projektu Saint-Gaudens umieścił Libertas, która symbolizuje zwycięstwo. Inspiracją była sylwetka Nike z Samotraki. Libertas trzyma w jednej ręce pochodnię, która symbolizuje oświecenie, a w drugiej gałązkę oliwną – symbol pokoju. Kroczy po skalistym terenie, w tle widoczne są zarysy Kapitolu oraz mocne promienie słońca. Postać otoczona jest przez 46 gwiazd, które symbolizowały poszczególne stany według podziału administracyjnego z 1907 roku. Na rewersie monety umieszczony został orzeł w locie na tle promieni słońca. Napis „E Pluribus Unum” został umieszczony na krawędzi monety, bowiem Saint-Gaudens nie chciał zaburzać wyglądu obu stron monety. Moneta zawiera w sobie 30,092 g czystego kruszcu, średnica wynosi 34,1 mm a grubość 2,23 mm.

Informacje ogólne

Przy zakupie złotych i srebrnych monet oraz sztabek nie przysługuje prawo do zwrotu. Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 30.05.2014 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 134) o prawach konsumenta Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi zawierającemu umowę, w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na ryku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
Nie wysyłamy za pobraniem. Wysyłka towaru następuje po zaksięgowaniu całej należności na naszym koncie za dane zamówienie.
Realizujemy zamówienia tylko na terytorium Polski.
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.